Kambo je silný neurotoxín vylučovaný a extrahovaný z chrbta a nôh žabky Phyllomedusa Bicolor, ktorá žije vysoko na stromoch v severozápadnej časti amazónskeho pralesa Južnej Ameriky. Tento silný neurotoxín ju ochraňuje pred ostatnými predátormi v prostredí, v ktorom žije a preto v podstate nemá prirodzeného nepriateľa.

Domorodá legenda hovorí, že voľakedy dávno sa istý šaman pokúšal nájsť liek pre svoju dedinu, ktorá náhle začala vymierať a žiadna z jeho tradičných metód liečenia nefungovala. V jednej jeho vízii bol privolaný k žabke a bolo mu ukázané ako zozobierať “sliz” z jej tela a aplikovať ho na ľudí. Jeho vízia sa ukázala byť pravdivou, našiel žabku, extrahoval z nej jej ochranný sliz a podal ho chorým vo svojej dedine, ktorých to okamžite vyliečilo.

Kambo medicína je stále používaná medzi domorodými kmeňmi – predovšetkým sa používa na zbystrenie zmyslov – ako príprava pred lovom, alebo na vyliečenie “džungľových” chorôb ako malária, uhryznutie hadom, prípadne iné smrteľné epidémie. Jednou z hlavných liečivých vlastností Kamba je schopnosť zbaviť človeka “ťaživých energií”, domorodci to volajú “panema” – bad luck, ktorými označujú depresie, úzkosti, nechuť do života, atď…


Vittorio Erspamer

Vittorio Erspamer

Kambo sa v posledných rokoch pre jeho účinnosť a “zázračnú moc” pri liečení doslova až virálne rozšírilo po celom svete, za hranice džungle. Vedecký výskum výlučkov žabky Phyllomedusa Bicolor začal v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Taliansky vedec z University of Rome, Vittorio Erspamer – dvakrát nominovaný na Nobelovu cenu, vo svojej práci napísal, že liečivé účinky Kamba možno pripísať mimoriadne vysokému obsahu liečivých látok (až do 7% jeho hmotnosti) v silne aktívnych peptidoch, ktoré sa ľahko absorbujú cez spálené, zapálené oblasti pokožky.

Peptidy, ktoré objavil Erspamer, vyvolávajú v ľudskom tele rôznorodé prospešné chemické reakcie. Kambo má schopnosť, na rozdiel od mnohých iných prírodných a farmaceutických látok, prekročiť hematoencefalickú bariéru, čo jej umožňuje dostať sa hlboko do tela a priniesť podporu iným ťažko liečiteľným oblastiam. Ľudské bunky sa na rozdiel od mnohých iných látok (ktoré sú filtrované a eliminované mimoriadne inteligentným obranným systémom tela) peptidom obsiahnutým v Kambe otvárajú.

Doteraz výskumníci zistili deväť peptidov, z ktorých niektoré sú bioaktívne – čo znamená, že vykonávajú špecifické funkcie v tele. Niektoré peptidy vykonávajú hormonálne úlohy, zatiaľ čo iné poskytujú podporu pre životne dôležité bunkové procesy. Tieto peptidy majú silný účinok na gastrointestinálne svaly, sekréciu žalúdka a pankreasu, krvný obeh a na stimuláciu kôry nadobličiek a hypofýzy. Samotné Kambo teda obsahuje bohatý koktail s viac ako 100 chemickými zlúčeninami. Aj napriek tomu, že doteraz neboli zverejnené žiadne vedecké štúdie účinku Kamba na človeka, je viac ako isté, že farmaceutický priemysel táto domorodá medicína až priveľmi zaujala a investuje do jej výskumu nemalé peniaze: doteraz bolo spravených 70 patentov na použitie zlúčenín izolovaných a syntetizovaných z Kamba sekrecie. Viac o vedeckých výskumoch Kambo medicíny sa dá dohľadať tu. Alebo si môžete napr. prečítať ako Kambo peptidy vedia blokovať HIV v laboratórnych podmienkach.


Liečivé účinky Kamba sú teda nepopierateľné a z vedeckých výskumoch v laboratórnych podmienkach je zrejmé, že Kambo medicína môže pomôcť v liečbe mnohých novodobých civilizačných ochoreniach ako parkinsonova choroba, alzeheimer, rakovina, migrény, Kambo je mimoriadne účinné v liečení kožných ochorení a ekzémov, v neplodnosti, v chorobách lymfatického systému, HIV, v zbavovaní sa parazitov, stimulácii endokrinného systému, v liečbe depresií, úzkostí, prekonávaní závislostí…. O kambe sa často zvykne hovoriť aj aj ako o najsilnejšom prírodnom antibiotiku. Na druhej strane treba povedať, že určite to nie je zázračná pilulka, ktorá vás zbaví všetkých vašich problémov a že ako každá liečba, aj táto úzko súvisí so zmenou životného štýlu.

Z energetického a „ezoterického“ hľadiska, je Kambo skvelý spôsob, ako vyčistiť akékoľvek blokády, ktoré vám bránia dosiahnuť vaše ciele a sny. Je to cesta ako sa zbaviť depresií, úzkostí ako premeniť ťaživé energie a strach, aby ste začali žiť presne taký život, po ktorom túžite. Samozrejme, že toto je vedecky neoveriteľné, a že v tomto prípade nám ostáva veriť indiánom a všetkým tým ľuďom, ktorí Kambo za posledné roky skúsili a ktorí z tejto žabky spravili medicínsku virálnu hviezdu internetu.

Ako sa kambo vyhľadáva na internete od roku 2004

Ako sa kambo vyhľadáva na internete od roku 2004

Ako stretnutie s Kambo žabkou vyzerá

Kambo je veľmi silný a intenzívny zážitok. Aj keď samotné Kambo neobsahuje žiadne psychoaktívne zložky a preto netreba očakávať žiadne tripy či halucinácie, stále je to skúsennosť, ktorú prežijete celým telom a zvyčajne končí odľahčením (zvracanie, kakanie).

Pred použitím Kamba je dôležité objasniť si v prvom rade zámer, prečo sme na takéto stretnutie vôbec prišli. Môže ísť o liečenie fyzických chorôb, cez liečenie traumy z minulosti, až po očistenie emočných blokov, ktoré sme si počas našeho života nazbierali, či už v našom vedomí alebo podvedomí. Kambo skúsennosť sa tak stáva jedinečnou pre každého, kto takúto liečbu podstupuje.

Je dôležité (aspoň niekoľko dní pred samotným stretnutím) dodržať zdravú životosprávu a z jedálnička vylúčiť rafinované cukry, kofeín, alkohol, mliečne výrobky, živočíšne produkty, polotovary, ťažko-spracované potraviny. Takisto je fajn vyhnúť sa akýkoľvek drogám aspoň 72 hodín pred samotným stretnutím. Prečo je takáto životospráva dôležitá? V prvom rade ňou vyjadrujeme rešpekt samotnej žabke, posilňujeme si tým svoj zámer, a v neposlednom rade, samotný priebeh stretnutia býva väčšinou menej náročný.

Väčšina stretnutí prebieha ráno a nalačno (je veľmi dôležité nejesť aspoň 10-12 hodín pred samotnou aplikáciou Kamba). Ráno sa preto pije len čistá voda, prípadne čaj (bez kofeinový).

Pred samotným stretnutím s Kambom sa najskôr vypije 1.5-2L čistej vody. Potom sa koža na určitých miestach popáli špeciálnym typom viniča, ktorý sa nazýva tamshi. Vrchná vrstva kože sa jemne odstráni, aby žabka mala prístup do krvného riečištia a lymfatického systému a následne sa Kambo aplikuje vo forme malých guličiek, ktoré sú zriedené vodou.

kambo-3

Pozvite žabku do tanca

Akonáhle sa tento žabací sliz aplikuje, jeho účinok býva väčšinou okamžitý a celé to začína byť o úplnom odovzdaní a o vychutnaní si prítomného okamihu. Takmer okamžite po aplikácii Kamba budete cítiť teplo v hornej časti tela, zapríčenené narastajúcim krvným tlakom. Toto teplo sa bude postupne presúvať do hlavy a uší. V hlave môžete cítiť jemné pulzovanie. V tejto fáze sa môžete cítiť euforicky. Kambo bude ďalej pracovať tak, že postupne si prejde tie oblasti vášho tela, ktoré to najviac potrebujú. Táto časť sa pre väčšinu ľudí líši s pocitmi od zvýšeného búšenia srdca, cez vibrácie v rukách a nohách, či brnenie v končatinách. Takisto sa môže objaviť aj opuch tváre či priamo v ústach (pery, jazyk). Tento pocit býva väčšinou trochu nepríjemný, ale nie je sa čoho obávať, stále budete vedieť dýchať a samotný opuch väčšinou úplne ustúpi do 2 hodín po stretnutí. Čoskoro sa Kambo prepracuje až do brucha a tráviaceho traktu a vy začnete cítiť nevoľnosť. Toto je asi najnepríjemnejšia časť celého stretnutia a v tejto fáze doporučujem Kambo žabku pozvať do tanca a odovzdať sa bolesti, ktorú môžete začať pociťovať. To ako dlho budete tento discomfort cítiť, závisí aj od množstva vody, ktorý ste predtým vypili. Táto fáza môže trvať od niekoľkých sekúnd až po niekoľko minút a zvyčajne po nej nasleduje čistenie, vo forme zvracania, plakania, nadmerného potenia, kakania, podľa toho, čo všetko sa z vás vyplavuje (existuje niekoľko veľmi šikovných techník, ako sa dá žabke a samotnému procesu čistenia pomôcť a čas diskomfortu tak skrátiť). Kambo žabka pracuje po vrstvách, a zvyčajne každé stretnutie s ňou býva iné. Niekedy sa potrebujete zbaviť len nazbieranej starej žlče z rôznych tráum, hnevou, bolestí z minulosti, inokedy sa rozplačete ako malé dieťa a v slzách sa vám rozpúšťajú emočné krivdy a bloky. Preto najlepšie je ísť do každého stretnutia bez očakávania, nezabúdať na svoj zámer a vychutnávať si prítomnosť a to, kam všade vás žabka povodí. Samotné stretnutie s Kambo žabkou trvá maximálne 30-40 minút a nech sa vám počas neho prihodí čokoľvek a dostanete akýkoľvek stav, nikdy netreba podliehať panike, lebo vždy sa z neho vrátite naspäť.

Po stretnutí s Kambom býva väčšinou človek unavený a vyčerpaný, môžu sa objaviť bolesti hlavy, kolísanie telesnej teploty, no v niektorých prípadoch to môže vyzerať aj úplne opačne: euforická nálada, veľký hlad, sila, ohybnosť…

Kambo reštart bez strachu

To ako vaše stretnutie s Kambom bude vyzerať, veľmi závisí aj od človeka, ktorý vás s ním zoznamuje. Napríklad ak by ste navštívili Matsés komunitu, ktorá žije v amazónii na hranici Peru s Brazíliou a ktorá sa stála známou a slávnou najmä vďaka tejto žabke a kebyže tam niekoho poprosíte aby vám Kambo aplikoval, tak by sa určite s vami nemaznal: vypálil by vám na ruku tri veľké kruhy, celé by ich natrel Kambom a viac by sa o vás nestaral – nezávisle na tom, či by ste mu tam odkvecli, alebo sa v kŕči zvýjali ďaľšiu hodinu na zemi, nechal by vás pekne vytrápiť sa, lebo tak to tam oni medzi sebou robia a všetci to zatiaľ prežili.

My západniari sme však fajnoví: prežívame úplne iné problémy ako oni, žijeme úplne v inom prostredí a aj ten prah bolesti máme posunutý na úplne inej úrovni.

V prvom rade nato, aby Kambo nebol váš posledný liek, ktorý v tomto živote užijete je dobré najprv si ujasniť váš zdravotný stav. Pretože Kambo pracuje na úrovni srdca a účinne porušuje krvno-mozgovú bariéru je dôležité vyhnúť sa mu, ak máte niektorý z nasledujúcich zdravotných problémov:

  • veľmi nízky alebo vysoký krvný tlak, ak užívate lieky na srdce

  • ak ste v minulosti mali krvácanie do mozgu

  • ak máte aneuryzma alebo krvné zrazeniny

  • ak ste boli diagnostikovaný na addisonovu chorobu, gastroezofágová refluxovú chorobu (esophagus), pankreatitídu
  • ak užívate imunosupresíva na transplantáciu orgánu

  • ak sa zotavujete z veľkého chirurgického zákroku

  • ak podstupujete chemoterapiu alebo radioterapiu

  • pri tehotenstve, dojčení

Ak ste boli v minulosti drogovo závislí, prípadne ste užívali ťažké lieky, nebráni to stretnutiu sa s Kambom, ale je dobré si uvedomiť, že počas samotného procesu sa môžu objaviť symptóny spojené s vašou minulosťou, nakoľko žabka v prvom rade pomáha vášmu telu očistiť sa od všetkých toxínov.

Kambo stretnutia bývajú súkromné, prípadne v menších skupinkách (maximálne 5 ľudí), aby bola zachovaná intimita a 100% prítomnosť všetkých zúčastnených. Veľký dôraz sa kladie na priestor v ktorom sa stretnutie odohráva, aby ste sa vedeli dokonale uvoľniť, a bez obáv a strachu nachvíľu prijali ten diskomfort, ktorý vám žabka na pár minút spôsobí.

Keď sa zoznamujete s Kambo prvýkrát, odporúča sa, aby ste sa s ním stretli trikrát v rámci alebo v blízkosti jedného lunárneho cyklu, aby žabka mohla pracovať hlboko vo vašom tele. Pri každom stretnutí, sa bude Kambo prepracovávať k hlbším a hlbšim vrstvám a vy sa budete toho zbavovať stále viac a viac. Žiadne dve stretnutia nie sú rovnaké, a počet bodov sa po každom stretnutí mierne zvýši (začneme s 3, potom 5, 7). Niektorí ľudia používajú Kambo raz za mesiac ako pravidelnú údržbu svojho organizmu, iní raz za tri mesiace. Dôležité je vždy počúvať svoje telo a naplánovať si ďaľšie stretnutie práve vtedy, keď cítite že potrebujete vo vašom živote posun. Kambo sa nikdy neaplikuje na rovnaké miesta, pokiaľ nie sú ranky úplne zahojené – čo niekedy môže trvať aj mesiace.

V celom procese je veľmi dôležitá post-integrácia celého stretnutia. Našim zámerom je pomôcť integrovať túto skúsennosť do vášho tela, nervového systému ako aj preniesť si ju späť do života. Preto po stretnutí nastáva priestor na regeneráciu, spomalenie a zastavenie, kde pokračujeme zvukovým kúpeľom a masážou a pomáhame vám spracovať práve prežitú skúsennosť.

Máš záujem sa zoznámiť so žabkou?

Tvoje Meno (povinné)

Tvoj Email (povinné)

Napíš žabke, prečo sa chceš s ňou zoznámiť

KAMBO žabka FaceBook

starkov

Kedysi som hrával v kapele Para, teraz kreslím hudbu pre seba, občas robím filmy, vyrábam soulboxy, a keď nie práve toto, tak robím to, čo je treba :)

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook