Dnes som si do StarkyShow zavolal úspešnú blogerku Alex Kováčovú, ktorá sa živí blogovaním a cestovaním už od septembra 2010. Jej blog patrí ku 150 najlepším cestovateľským blogom na svete.

Veľmi zaujímavý a inšpiratívny rozhovor, v ktorom sa okrem iného dozviete:

Ako si vybudovať úspešný blog

V tejto časti rozhovoru sa pokúsim rozobrať úspešnosť jej blogu. Písať blog po anglicky alebo slovensky? Ako ho propaguje, ako a načo využíva Facebook, Instagram a Twitter. Čo funguje pri získavaní návštevnosti v roku 2016 a ako v konečnom dôsledku Alex ten svoj blog monetizuje.

Vysponzoruj si svoj život

Pokiaľ sa nespýtaš, odpoveď je vždy nie.

Čím ma Alex úplne dostala bolo, že v čase keď jej blog poznalo len zopár ľudí a mal veľmi malú návštevnosť, tak už dokázala presvedčiť ľudí, aby jej za napísanie článku dali zadarmo ubytovanie. Z cca 80 nocí v Mexiku, platila len za 2. Jej blog poznalo vtedy 10 ľudí. Dodnes spolupracovala s viac ako 300 sponzormi. Ako sa teda zháňajú sponzori? Je ľahké alebo ťažké v dnešnej dobe si nájsť sponzora pre začínajúceho blogera?

Zdravý životný štýl

Dnes je Alex na RAW strave. Usporiadava RAW kurzy surovej stravy, učí jogu, píše si gratitude journal. Ako jej to zlepšilu kvalitu života a ako sa vôbec k tomu dostala?

No a pomimo toho sa rozprávame aj o spiritualite, o tom prečo keď chceme byť v živote úspešní a šťastní, je dôležité mať pevnú disciplínu a dobré návyky, ako si budovať pasívny príjem, ako vyzerá cestovateľský burn-out, trochu o egu a selfporne a hlavne, že prečo je dôležité, keď sa nám niečo páči vyjadriť svoj názor či už napríklad lajkom, shareom alebo komentom…Preto ak vás tento podcast nejakým spôsobom obohatil, vyjadrite mu svoju podporu :)

Linky na spomínané veci v podcaste: 

A tu je už spomínaný podcast. Have fun!

starkov

Kedysi som hrával v kapele Para, teraz kreslím hudbu pre seba, občas robím filmy, vyrábam soulboxy, a keď nie práve toto, tak robím to, čo je treba :)

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook